Levent_Karadag_Ailenin_internet_klavuzu

İnternet Sizi Bekliyor (*)

“Ailenin İnternet Klavuzu” 

 

“İnternet Sizi Bekliyor – Ailenin İnternet Klavuzu” internet ile geç tanışmış kişilerin internet ortamından faydalanması amacıyla hazırlanmıştır.

İnternet, gün geçtikçe yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. İnternet birbirine bağlı bilgisayarlardan oluşuyor. Ancak her bilgisayarın başında bir kişinin olduğu düşünüldüğünde, aslında internet insanları, birbirine bağlayarak karşılıklı etkileşime geçmelerini sağlıyor. İnternet, insanları birbirine bağlamakla kalmıyor; onları bankalara, devlet kuruluşlarına, medya kuruluşlarına, mal alanlara ve satanlara da bağlıyor.

İnternet, bizim için kitaptır, haritadır, saattir, telefondur, televizyondur, radyodur, kısaca internet yaşamın kendisidir.

Kitapta şu konulara yer verilmektedir; internetin benzersiz dünyası, interneti sihirbaz gibi kullanmak, internetten doğru ve ekonomik alış veriş yapmanın ipuçları, sosyal paylaşım sitelerini iş ve özel yaşamda etkin ve güvenli kullanmanın yöntemleri, interneti kullanarak yaşam boyu eğitim anlamında kendinizi geliştirmenin ipuçları, Ev kadınlarına internetin sunduğu fırsatlardan faydalanmalı, 2-17 yaş arası çocukların interneti güvenli ve faydalı kullanması, interneti güvenli kullanıma yöntemleri ve temel bilgisayar kullanım becerilerini edindirme.

Okuyucuların kitabı zevkle okumaları için konular birbirinden güzel karikatürlerle bütünleştirildi. Ayrıca güncel yaşam rehberi olması amacıyla kamu siteleri (doğalgaz faturası, elektrik faturası, seyahat biletleri, E-Devlet Kapısı gibi) , sağlık, çocuk yetiştirme, eğitim, eğlence, alış veriş gibi birçok örnek internet sitesi de kitapta yer almıştır.

Ailenizin internet kitabı olarak kabul görmesi dileğiyle.

(*) İnternet Sizi Bekliyor- Ailenin İnternet Klavuzu- MESS (Türkiye Metal Sendikası ) üyelerine yönelik hazırlanarak 150 bin civarı basılarak, 2011 başı itibariyle üyelere dağıtılmaya başlanmıştır.